Sukces strzelca z Warki

Artur Wojciechowski – Prezes Stowarzyszenia Warecki Klub Strzelecki, instruktor sekcji strzeleckiej Centrum Sportu i Rekreacji w Warce – zdobył I miejsce na zawodach III Rundy Pucharu Polski w Starachowicach w konkurencji karabin dowolny 40 l .

Zawody odbyły się 16 czerwca 2012. Wynikiem 394/400 pkt. pobił swój rekord życiowy z 2011 roku poprawiając go o 1 pkt. W ubiegłym roku stwierdził, że nie będzie w stanie już w życiu strzelić więcej, że to ponad już jego możliwości, jednak „nie ma rzeczy nie możliwych. Piękna pogoda, słaby wiatr, przygotowany karabin z odpowiednio dobraną amunicją , 32 lata treningów i doczekał się swojego największego sukcesu. Artur Wojciechowski jest również zawodnikiem wareckiego klubu biegaczy Start Pułaski Warka. To dzięki bieganiu udało mu się zwiększyć wydolność serca a tym samym obniżyć częstotliwość tętna, co jest bardzo istotne podczas całkowitego wyciszenia w trakcie dokładnego strzelania.

Strzelanie na odległość 50m do tarczy gdzie dziesiątka ma wielkość dziesięciogroszówki wymaga precyzji, opanowania jak też dobrej kondycji. Karabin Artura waży 7,2 kg. Jest to MC 12 z 1965 r. to Rosyjska konstrukcja z potężną lufą. Światowi zawodnicy strzelają obecnie wyłącznie z niemieckich karabinów lub bardzo drogich bleikerów produkcji Szwajcarskiej gdzie ceny równają się z dobrym samochodem. Broń obecnej generacji mało przypomina swoim wyglądem karabin. Jest to lufa z różnymi przyrządami z lekkich stopów i bardziej wygląda na jakiś kosmiczne urządzenie niż tradycyjna broń.

W zawodach w Starachowicach z beikera strzelał zawodnik Grzegorz Pukacz z Krakowskiego Klubu zajmując 2 lokatę a uzyskując 6 pkt mniej niż zawodnik z Warki. Z wareckiego klubu strzeleckiego wystartowali również : Hubert Szot – 6 miejsce oraz Marek Cyngot – 12 miejsce. Udział w W zadach warckiej reprezentacji został sfinansowany z dotacji UM Warka