Wystawa broni, wraz z relacją foto i video

11 grudnia w godzinach 13:00-19:00 w sali imprez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyła się II edycja wystawy broni.

Celem wystawy było promowanie strzelectwa wśród lokalnej społeczności, a także pokazanie historii i rozwoju broni, począwszy od broni czarnoporochwej po broń współczesną z uwzględnieniem broni sportowej oraz replik Airsoft Gun. Zaprezentowane zostały różne rodzaje broni należące do klubu, jego członków i sympatyków, łącznie ponad 130 sztuk broni i ich replik. Były to m.in. w pełni sprawne: Karabiny: AK47, AKMS, HK SL8, Mosin, Hawken, Sharps. Pistolet maszynowy PPSh. Strzelby: Mossberg, Lefaucheux. Pistolety: Glock 17, CZ75, TT, SigSauer P226, HK USP Expert. Rewolwer Colt Dragon i wiele, wiele innych.
Zaprezentowana została także wyczynowa broń sportowa, zarówno palna jak i pneumatyczna. Wśród nich były takie klasyki jak rosyjski karabin sportowy MC-12, pistolet TOZ-35, czy pneumatyczny karabin FEINWERKBAU 700.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się spora kolekcja replik broni Airsoft Gun. Wystawiony sprzęt pochodził od działającej w strukturach klubu SWKS Warka grupy airsoftowej 23SPRS oraz od zaprzyjaźnionej Kompanii Specjalnej Konstancin (KSK), którzy swoją obecnością wspierali organizatorów. Jeżeli po prezentacji, któremuś z gości spodobał się airsoft, mógł dokonać zakupu  repliki na miejscu w sklepie Salon ASG, który promował swoje produkty w trakcie wystawy.
Bardzo ciekawą okazała się również część ekspozycji poświęcona broni czarnoprochowej, która cieszy się w naszej okolicy dużą popularnością. Przejawia się ona coniedzielnymi spotkaniami miłośników czarnego prochu na wareckiej strzelnicy. I tak, na wystawie zagościły muszkiety i pistolety skałkowe, karabiny, rewolwery i strzelby kapiszonowe.
Na środku sali odwzorowano stanowisko ogniowe z worków oraz bronią z okresu II WŚ, które cieszyło się dużym zainteresowaniem w szczególności najmłodszych gości.
Wystawa była gratką nie tylko dla miłośników strzelectwa, ale także dla osób, które nie miały wcześniej styczności z tą pasją. W czasie wystawy odwiedzający mieli możliwość wziąć każdą broń do ręki, przymierzyć się do niej oraz dowiedzieć się o szczegółach technicznych i historii danego modelu. Organizatorzy chętnie dzielili się swoją wiedzą oraz promowali różne formy strzelectwa uprawianego w Warce, doradzając jak i gdzie zacząć swoją strzelecką przygodę.

Relację foto z wystawy możemy obejrzeć na zdjęciach w galerii na naszej stronie. Zachęcamy do zapoznania się z filmem z przebiegu wystawy.
Organizatorzy: Urząd Miejski w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki.
Partnerzy: Rosomak – Realizacja Szkoleń Taktycznych, Salon ASG, nadpilice.pl