Zawody z okazji Święta Wojska Polskiego

Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki zaprasza na zawody z okazji Święta Wojska Polskiego
Czas i miejsce zawodów – 15 sierpnia 2010, godz. 16.00 – Strzelnica ul. Nowy Zjazd 8 w Warce

konkurencje :
– Pistolet sportowy 5,6 mm
– Pistolet centralnego zapłonu 9 mm
– Wielobój Harpagan

Pistolet Sportowy 5,6 mm
– wiek od 15 lat, 13 strzalów z czego ocenianych 10 najlepszych, czas 10 minut, tarcza TS 2 , odległosc 25 m, postawa stojąc ,chwyt dowolny , bez podpórki.
członkowie SWKS udział bezpłatny , pozostali 15 zł

Pistolet centralnego zapłonu 9 mm ( P83)

-wiek od 18 lat , 13 strzalów z czego ocenianych 10 najlepszych, czas 10 minut, tarcza TS 2 , odległosc 25 m, postawa stojąc ,chwyt dowolny , bez podpórki.
członkowie SWKS udział bezpłatny , pozostali 20 zł

Wielobój Harpagan

– wiek od 15 lat, udział dla wszystkich bezpłatny
Przebieg konkurencji – 16.00 odprawa na strzelnicy, 16.30 miejsce startu most kołowy na rzece Pilica ul.Mostowa w Warce. Zawodnik na komendę „start” zbiega po schodach od strony północno-zachodniej mostu, wskakuje do jeziorka i przepływa go w poprzek, tam musi wyjść na ląd, dotknąć słupka kontrolnego i ponownie wskakuje do wody i przepływa drogę powrotną. Wbiega na most i udaje się w kierunku wiaty k/leśniczówki , tam pobiera metryczkę do strzelań. Udaje sie na strzelnice trasą ul. Mostowa, targowica i wejście tuz przy domku wędkarzy. Zajmuje stanowisko strzeleckie, postawa leżąc bez podpórki, karabiny TOZ8 , odległość 50m i oddaje 20 strzałów do tarczy ” małe popiersie”. Po ostatnim strzale podniesieniem ręki sygnalizuje sędziemu zakończenie konkurencji.
Zawodnicy na moście startują co 5 minut. Sędzia startowy ma stały kontakt drogą radiową z sędzią na osi strzelnicy. Zawodnicy strój dowolny. Nie wolno stosować płetw i okularów pływackich.
Uzyskany wynik punktowy strzelań  odejmuje się jako sekundy od czasu uzyskanego przez zawodnika. Wygrywa zawodnik, który w najkrótszym czasie ukończy konkurencje.

Na każdej z konkurencji strzeleckiej stanowiska będą wyposażone w lunety.