Andrzej Węgiełek – Ikona Wareckiego strzelectwa

Andrzej Węgiełek – ikona wareckiego strzelectwa

Pasja i zaangażowanie w pracę niektórych warczan zasługują na szczególny podziw i szacunek. Jedną z takich osób jest inż. Andrzej Węgiełek – wieloletni trener wareckich strzelców. 14 września władze miasta i najbliżsi współpracownicy uroczyście podziękowali panu Węgiełkowi za 65 lat działalności w strzelectwie sportowym.

Kameralne spotkanie odbyło się w Centrum Sportu i Rekreacji, w którym inż. Węgiełek przeszkolił dziesiątki chłopców i dziewcząt. Wśród osób składających podziękowania na ręce trenera byli m.in. Starosta Powiatu Grójecki pan Marian Górski, burmistrz Warki pan Dariusz Gizka, wiceburmistrz pani Teresa Knyzio, delegacja Stowarzyszenia Warecki Klub Strzelecki, delegacja KŻR LOK oraz przedstawiciele CeSiR. Przed oficjalnym rozpoczęciem prezes SWKS, pan Artur Wojciechowski, zaprezentował zgromadzonym broń będącą wyposażeniem uzbrojenia wareckiej strzelnicy: karabiny Finwerkbau 603, 601, 600 i C 60 i najnowsze nabytki Stowarzyszenia – karabiny MC12 oraz Mosina z 1946, kaliber 7, 62x74R.

– Pan Węgiełek przekazał mi swoje obowiązki, ale liczymy, że będzie nas odwiedzał na strzelnicy. Z pewnością będziemy potrzebowali jego pomocy. Trzeba wielu lat praktyki, żeby bez problemu naprawiać, składać i konserwować broń. Do tej pory zajmował się tym tylko pan Andrzej i za to mu dziękujemy – mówił prezes Stowarzyszenia. W dowód wdzięczności trener Węgiełek otrzymał trzy rodzaje broni: ufundowany przez SWKS i KŻR LOK Warka pistolet czarnoprochowy, karabin pneumatyczny Haenel 311 – pierwszą wyczynową wiatrówkę kupioną przez pana Węgiełka do Klubu MKS „Pilica Warka” oraz pistolet pneumatyczny Łucznik wz. 70, którym w latach 70. wygrywał zawody. Fundatorem tej nagrody był CeSiR. Dużą niespodzianką dla trenera był również opatrzony znakiem SWKS rower Jubilat. Władze miasta uhonorowały pana Węgiełka okolicznościowym medalem 690. rocznicy nadania praw miejskich Warce.

Początek strzelectwa sportowego w Warce datuje się na 1947 rok, kiedy to pan Andrzej otrzymał swój pierwszy karabinek sportowy. Od tamtej pory warczanin dążył do tego, aby Warka była znana nie tylko z produkcji piwa, lecz także strzelectwa. Pracownicy strzelnicy mają nadzieję, że pan Węgiełek wciąż będzie przekazywał wareckim strzelcom swoją wiedzę i wspierał ogromnym doświadczeniem.
autor tekstu: Martyna sabała
Zródło ; http://www.wwarce.pl/
zdjecia – Adam Kurowski

Zdjęcia z można obejzeć w galerii na naszej stronie.
Osobiście przyłączam się do podziękowań dla Pana Andrzeja Węgiełka za trud i energię poświęconą na wychowanie tylu pokoleń Wareckich strzelców.