Harpagan 2015

Otwieramy zapisy na Harpagana i MIni Harpagana 2015. Liczba osób ograniczona. Do 30 osób w Harpaganie i do 30 osób w Mini Harpaganie. Lista będzie publikowana na bieżąco na FB. Zapisy przez fb jak też na adres swks@op.pl. W przypadku niezgłoszenia się na odprawie zawodów (02.08,2015 godz.14.00) potencjalny uczestnik zostaje skreślony z listy i inny zainteresowany ktory zapisze się już po przekroczeniu limitu (według zgłoszeń i obecności) wskakuje na to miejsce.
W dn. 31,07.2015 godz. 18.00 trening strzelecki dla chętnych z listy zapisanych.

 

Regulamin zawodów

Termin – 02.08.2015 godz. 14.00
Miejsce – strzelnica miejska ul. Nowy Zjazd 8 Warka
Organizatorzy – Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki

 

1. Konkurencja Mini Harpagan
Wiek – do 17 lat. Poniżej 12 lat bieg w asekuracji opiekuna

 

Przebieg konkurencji

Pływanie – jeziorko Matecznik przy rzece Pilica, strat przy schodkach, dystans 2 x60 m, ubiór dowolny (bez płetw), dozwolone okulary, deska lub dmuchane koło,
Bieg – trasa na przełaj kierunek strzelnica- dystans 800m,
Strzelanie – z karabinu SM 2 kal. 5,6mm, pozycja leżąc z podpórki, odległość do tarczy 50m, tarcza –małe popiersie, ilość strzałów 10, broń ustawiona centralnie do celu.

 

Start zawodników co 2 minuty
Klasyfikacja – łączny czas konkurencji minus ilość pkt uzyskanych ze strzelania,brak przestrzeliny w tarczy – plus 6 sekund, bonus dla kobiet – minus 30 sekund. Wygrywa najkrótszy czas. Ilośc uzyskanych pkt ze strzelania odejmuje się od czasu pełnej konkurencji

 

2. Konkurencja Harpagan
Wiek – od 15 lat

 

Przebieg konkurencji
Pływanie – jeziorko Matecznik przy rzece Pilica, start przy schodkach, dystans 2 x 60m, ubiór dowolny ( bez płetw ) dopuszczone okulary,
Bieg – trasa kierunek las , droga leśna w kierunku stacji PKP Grabów do pkt, kontrolnego i z powrotem do drogi asfaltowej, bieg wzdłuż drogi przez targowice do strzelnicy, dystans 6380 m,
Strzelanie – z karabinu SM 2 kal .5,6mm, pozycja leżąc bez podpórki, bez pasa, odległość do traczy 50m, tarcza – małe popiersie, ilość strzałów 20, broń ustawiona centralnie do celu.

 

Start zawodników co 3 minuty
Klasyfikacja – łączny czas konkurencji minus ilość pkt. uzyskanych ze strzelania, brak przestrzeliny w tarczy – plus 6 sekund, bonus dla kobiet – minus 120 sekund. Wygrywa najkrótszy czas. Ilość uzyskanych pkt ze strzelania odejmujemy jako sekundy od czasu pełnej konkurencji.

Klasyfikacja indywidualna
Broń i amunicję zapewnia organizator

 

Nagradzane miejsca
1 – 3, nagrody rzeczowe, dyplom
4 – 5 – dyplom
Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową pamiątkę oraz jednorazową wejściówkę na siłownię lub zajęcia w klubie ODNOVA.

 

Przebieg zawodów
Strzelnica Miejska ul. Nowy Zjazd 8 Warka , godz. 14.00 zbiórka, odprawa, omówienie konkurencji, losowanie miejsc startowych.
– przemieszczenie zawodników na miejsce startowe – schodki przy moście kołowym rzeki Pilica, Start kolejno zawodników grupy Mini Harpagan, 5 minut przerwy dla obsługi tarczownic i start Harpagan, podsumowanie wyników, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, wieczorek przy grillu, tańce, kapela

 

Udział bezpłatny,
W przypadku stwierdzenia większej ilości przestrzelin w tarczy od otrzymanej ilości amunicji liczone będą przestrzeliny na korzyść zawodnika (każdy uczestnik od sędziego w chwili dobiegnięcia otrzyma inf. do którego nr tarczy ma strzelać i zawodnik musi potwierdzić ze zrozumiał jaki to numer). W przypadku stwierdzenia przez sędziego, że zawodnik celowo strzela do innej tarczy – zostaje natychmiast zdyskwalifikowany. Jeżeli zawodnik wniesie na stanowisko swoją amunicję – zostaje zdyskwalifikowany. Jeśli sędzia ujawni posiadanie takowej amunicji przez osobę nieuprawnioną do jej posiadania, zawodnik zostanie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej.
Wśród uczestników z swks w konkurencji Harpagana którzy zmieszczą się w czasie do 15 minut w ogólnej od najlepszego zawodnika – do rozlosowania pistolet PM63. Jeśli osoba która wylosuje pistolet nie posiada pozwolenia na posiadanie broni palnej , to pistolet w jej obecności zostaje oplombowany na okres do jednego roku i zdeponowany w magazynie uzbrojenia swks. Jeśli dana osoba nie przedstawi promesy na posiadanie takiej broni do dnia odbycia kolejnych zawodów Harpagana, to broń przechodzi jako nagroda dodatkowa na kolejne zawody.
Nagrody rzeczowe – markowe wyposażenie taktyczne. Kolejno do nagradzania będą wzywani – 1 miejsce mini, 1 miejsce Harpagan, 2 miejsce Mini, 2 miejsce Harpagan itd. 1 – 3 . Osoby same będą wybierać dla siebie ze stołu nagrody.

 

Życzymy sukcesów


harpagan-2015_prev