II Runda Pucharu Ligi ActionAir Lato 2011

24 lipca w Parzęczewie k. Łodzi na strzelnicy Shooting-Academy odbyła się druga runda Pucharu Ligi ActionAir Lato 2011 w konkurencji pneumatyczny pistolet dynamiczny. W zawodach wystartowała drużyna SWKS Warka w składzie: Marcin Czosnowski, Piotr Gawroński, Łukasz Piekarniak oraz Piotr Wojsa. Naszą rywalizację na torach w Parzęczewie poprzedziły rozgrywane w tym czasie Mistrzostwa Polski w konkurencji Pistolet i Rewolwer obronny, dzięki czemu mieliśmy możliwość przyglądania się czołówce polskich strzelców dynamicznych. Następnie na tory wkroczyli reprezentanci naszej konkurencji.

Pogoda nie dopisywała. Padający deszcz sprawił, że podłoże na torach było bardzo grząskie co utrudniało zawodnikom rywalizację. Wszyscy musieli mieć się na baczności by na błotnistym podłożu nie wywinąć przysłowiowego orła. Strzelanie w takich warunkach nie należy do najłatwiejszych. Do przejścia było siedem zróżnicowanych torów, na których momentami należało wykazać się nie lada zręcznością i celnością i nawet najlepszym zdarzało się popełnić błąd. Mimo trudnych warunków końcowy rezultat naszej drużyny okazał się sukcesem. W rywalizacji drużynowej SWKS Warka wywalczyło II miejsce zdobywając srebrny medal. W klasyfikacji indywidualnej III miejsce i brązowy medal wywalczył Piotr Gawroński a pozostali nasi zawodnicy także wypadli bardzo dobrze.
Wyjazd na zawody był sfinansowany ze środków pochodzących z dotacji z UMiG Warka.

Miejsca zawodników SWKS w kategorii Overall:
3. Piotr Gawroński
5. Piotr Wojsa
10. Łukasz Piekarniak
15. Marcin Czosnowski

Komplet wyników z zawodów dostępny jest na stronie www.actionair.pl

Kolejna, III runda Pucharu Ligi ActionAir Lato 2011 odbędzie się w Warce w dniach 13-14 sierpnia. Szczegóły już wkrótce. Serdecznie zapraszamy.