Artur Mistrzem Polski

Po raz kolejny w tym roku reprezentacja SWKS wystartowała w konkurencji Karabinu 50 metrów KDW 40L. Tym razem w Mistrzostwach Polski które odbyły się w dniach 29.06- 01.07 2012r. w Zielonej Górze.
Tego dnia pogoda nie sprzyjała rozgrywaniu zawodów strzeleckich, od rana padał deszcz, o godzinie 11 zaświeciło słonko i zrobiło się parno, nasi zawodnicy po całonocnej podróży nie zważając na jakiekolwiek przeciwności wystartowali i to z bardzo dobrym skutkiem. Artur Wojciechowski po kwalifikacjach, wynikiem 390/400 punktów uplasował się na 4 miejscu, Hubert Szot na 18 a Marek Cyngot 20. Artur Awansował do finału.
W finale konkurencji KDW-40L wystartowało 8 zakwalifikowanych zawodników, gdzie każdy z zawodników musi oddać 10 punktowanych strzałów – wygrywa ten zawodnik który uzyska najwyższy wynik zsumowany z wynikiem z kwalifikacji, czyli najlepszy. W finale punktacja jest liczona z dokładnością dziesiętnych części przestrzeliny. Przebieg finału wzbudzał duże emocje, zarówno w zawodnikach strzelających i tych siedzących na widowni. Rywalizacja do ostatnich strzałów miała przebieg bardzo dynamiczny tzn. strzelcy zmieniali się pozycjami po każdej serii strzałów tak, że przed ostatnią 10 serią szanse na wygranie miało 4 strzelających. Ostania seria zadecydowała o wygranej naszego strzelca z Warki. Po zakończeniu finału sędzia prowadzący ogłosił wyniki i zakomunikował iż Mistrzem Polski na rok 2012 w konkurencji karabinu dowolnego 40 strzałów leżąc, został pan Artur Wojciechowski z klubu SWKS Warka. Następnie posypały się brawa i gratulacje od pozostałych zawodników biorących udział w finale. Kolejny raz potwierdza się dewiza, iż niema to jak dobrze przygotowany karabin z odpowiednio dobraną amunicją , 32 lata treningów i Artur doczekał się swojego kolejnego sukcesu.
Wyjazd i udział w zawodach był organizowany ze środków z dotacji UMiG Warka. Zdjęcia z imprezy można oglądać w galerii na naszej stronie, a oto link do wyników na Stronie PZSS.