Mamy mistrza!

Bardzo udanie dla zawodników SWKS Warka zakończył się pierwszy sezon startów w Lidze Action Air, czyli cyklu zawodów w konkurencji pneumatyczny pistolet dynamiczny na zasadach IPSC. Ostatnimi zawodami w mijającym sezonie była rozgrywana w Błoniu w dniach 3-4 września „Adrenalina Open 2011”, jednocześnie były to ogólnopolskie mistrzostwa Ligi Action Air.

Ranga zawodów sprawiła, że były one jednocześnie najbardziej wymagającymi z pośród rozegranych w mijającym sezonie 19 rund. Dwanaście torów, na których przestrzelanie były dwa dni sprawiły mniejsze lub większe problemy praktycznie każdemu ze startujących.

Rywalizacja stała na wysokim poziomie a o tym, kto zdobędzie tytuł rozstrzygały ułamki sekund i minimalne różnice punktowe a zwycięzcą Ogólnopolskich Mistrzostw Ligi Action Air został reprezentujący SWKS Warka – Piotr Gawroński!

Adrenalina Open 2011 – Ogólnopolskie mistrzostwa Ligi Action Air

1. 100% 837,9625 pkt. Piotr Gawroński (SWKS)
2. 99,72% 835,6339 pkt. Dominik Górski
3. 93,97% 787.4170 pkt. Tomasz Czekala

——————————————————————————————–
18. 61,35% 514,0810 pkt. Łukasz Piekarniak (SWKS)
23. 54,93% 460,3170 pkt. Marcin Czosnowski (SWKS)

W kategorii drużynowej SWKS Warka uplasował się na 4 miejscu. W kategorii Junior zwycięstwo wywalczył Filip Sobociński, natomiast w kategorii Lady najlepszą zawodniczką była Natalia Górska.

IPSC Action Air jest w Warce nową dyscypliną sportu strzeleckiego tym bardziej cieszy nas sukces odniesiony przez Piotra. Idąc za ciosem chcemy stworzyć w SWKS profesjonalną drużynę juniorów w wieku od 12 lat, która na ogólnopolskiej arenie będzie rywalizować ze swoimi rówieśnikami w strzelectwie dynamicznym.

Aby opanować zasady, strzelać szybko i perfekcyjnie potrzeba sporo czasu ale także odpowiedniego sprzętu. Stowarzyszenie zakupiło w tym roku na potrzeby treningów cztery pneumatyczne repliki pistoletów Glock 17 a członkowie SWKS – Włodzimierz Przybylski i Dariusz Witkowski z firmy „Prima” przeznaczyli od siebie fundusze na zakup specjalistycznych kabur i ładownic dla najmłodszych strzelców. Informacje o treningach IPSC Action Air można uzyskać na naszym forum (http://swks.e-warka.pl/forum) lub na strzelnicy pneumatycznej w CeSiR Warka.