Mistrzostwa Ligi Action Air

W dniach 17-18 sierpnia na strzelnicy Miejskiej w Warce odbyły się Mistrzostwa Polski Ligi Action Air w pneumatycznym strzelaniu dynamicznym. W zawodach wystartowało blisko 50 najlepszych strzelców z Polski i ze Słowacji.

W Klasie Standard zwyciężył Stefan Rogoziński, pierwsze miejsce w klasie Open zajął Rafał Tomanek. W kategorii Junior najlepszym zawodnikiem był Martin Lizuch ze Słowacji, natomiast wśród kobiet w klasie Standard Katarzyna Rybarczyk z SWKS Warka. Kategorię Senior Open wygrał Bogusław Gawęda.

Komplet Wyników

Strzelectwo dynamiczne jest sportem strzeleckim, który różni się od statycznego strzelania tarczowego tym, że oprócz celności, liczy się także czas pokonania przez zawodników specjalnie przygotowanych torów, które sprawdzają celność, szybkość oraz siłę. Konkurencja IPSC Action Air, w której odbywały się zawody używane są pneumatyczne repliki broni palnej. W Polsce konkurencja IPSC Action Air staje się coraz bardziej popularna gdyż umożliwia starty w jednych zawodach młodym kilkunastoletnim zawodnikom, dla których jest to doskonały początek strzeleckiej przygody oraz starszych, bardziej doświadczonych strzelców dynamicznych, którzy w ten sposób uzupełniają treningi z broni palnej. Były to trzecie Mistrzostwa rozgrywane w tej konkurencji.

Galeria

Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki, oraz dofinansowane ze środków pochodzących z dotacji z UMiG Warka. Nagrody dla zawodników ufundowali sponsorzy: Gunfire.pl, Naked Steel, P.X. Militaria oraz ProTech Guns.