Practical Airsoft Shooting European Championship 2013

Trzy drugie miejsca, czwarte i siódme w różnych kategoriach i klasach. Taki jest bilans startu zawodników SWKS Warka w rozgrywanych w dniach 19-2o października mistrzostwach Europy – Airsoft Surgeon Practical Airsoft Shooting European Championship 2013. Zawody odbyły się w miejscowości Balsall Common w Wielkiej Brytanii.

Były to jak do tej pory największe tego typu zawody rozegrane w Europie. Wzięło w nich udział 82 zawodników zarówno z Europy jak i Azji, prezentujących bardzo wysoki poziom. Rywalizacja w mistrzostwach trwała dwa dni, a zawodnicy mieli do pokonania 16 torów strzeleckich.

Warecki Klub Strzelecki reprezentowali: Katarzyna Rybarczyk, Piotr Gawroński, Kamil Nowociel, Maciej Piwowarski, Piotr Wojsa. Podczas wyjazdu i startów towarzyszył im Rafał Tomanek z klubu Action Air Polska.

Wyniki zawodów pokazują, że nasi repreentanci to już nie tylko czołówka na krajowym podwórku, ale również na arenie międzynarodowej. Poniżej prezentujemy zwycięzów w poszczególnych klasach:

Juniorzy:

1. Lai Pak Lam
2. Kamil Nowociel (SWKS)
3. Andrew Brett

Ladies:

1. Tiffany Lau
2. Katarzyna Rybarczyk (SWKS)
3. Paulina Wolyniec

Classic:

1. Roy Juurijoki
2. Jake Armon Edwards
3. Herman Mok

Standard:

1. Jaakko Viitala
2. Mike Cripps
3. Curtis Yat Man Choi
4. Piotr Gawroński (SWKS)
5. Terry Dove
9. Piotr Wojsa (SWKS)

Open:

1. Rafal Tomanek (AAP)
2. Maciej Piwowarski (SWKS)
3. Roy Juurijoki
4. Luke Williams
5. Paul Courtney

Komplet wyników dostępny jest na stronie: http://www.aipsc.co.uk/#/

Start SWKS Warka w tych zawodach był możliwy m.im dzięki wsparciu okazanemu przez mieszkańców Warki, Urząd Miejski w Warce oraz sklepowi Cytadela ASG.