Śląskie strzelanie, czyli Hajer na przodku

Reprezentujący SWKS Warka – Piotr Gawroński zdobył w miniony weekend Mistrzostwo Śląska i Bytomia w konkurencji strzeleckiej IPSC Action Air.

28 stycznia na strzelnicy Sekcji Strzeleckiej Combat Kragal w Bytomiu rozegrane zostały II Mistrzostwa Śląska a jednocześnie I Otwarte Mistrzostwa Bytomia w strzelaniu dynamicznym IPSC Action Air. Wystartowało w nich dwóch zawodników reprezentujących Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki – Piotr Gawroński i Łukasz Piekarniak.

Rywalizacja w zawodach IPSC polega na pokonywaniu specjalnie przygotowanych torów w jak najkrótszym czasie, zachowując przy tym jak najlepszą celność w strzelaniu do tarcz.

Bytomskie zawody odbywały się w iście górniczym klimacie. Wszystkie sześć torów i ich opisy były skonstruowane tak, by zawodnicy nie mieli wątpliwości, że znajdują się na śląsku, a nawet musieli wejść w skórę Hajera. Charakterystyczne dla zawodów w strzelaniu praktycznym (IPSC/IDPA) są wszelkiego rodzaju „przeszkadzajki”, które mają na celu utrudnić zawodnikowi strzelanie lub wymusić na nim przyjęcie pozycji startowej lub strzeleckiej innej niż standardowa. I tak na jednym z torów utrudnieniem była konieczność noszenia na plecach „ancuga” ratownika górniczego, czy też kasku a na innym zaś wiaderka z węglem, którego nie można było odłożyć. Te i inne utrudnienia nie przeszkodziły jednak w zdobyciu przez warczanina tytułu Mistrza Sląska a zarazem Mistrza Bytomia w IPSC Action Air. Drugi z zawodników SWKS – Łukasz Piekarniak zajął 16 miejsce.

W rywalizacji drużynowej nasi reprezentanci wraz z Natalią Górską i Filipem Olesińskim ze Stowarzyszenia Action Air Polska utworzyli drużynę Action Air Mazowsze i zajęli II miejsce.
Po rozstrzygnięciu rywalizacji na torach rozpoczęła się dodatkowa, bardzo widowiskowa konkurencja – Shoot Off. Tutaj dochodzi do bezpośredniej rywalizacji między dwoma zawodnikami o to, kto najszybciej położy wszystkie poppery. Przegrany odpada, natomiast wygrany przechodzi do następnej rundy i tak aż do finału. W tej konkurencji naszym zawodnikom poszło słabiej i odpadli w swoich pojedynkach. A jak wyglądała finałowa runda między Michałem Frejnikiem a Dominikiem Górskim możecie zobaczyć na filmie poniżej:

http://youtu.be/jXCRdrlPbmg

Były to pierwsze w tym sezonie zawody zaliczane do klasyfikacji ogólnopolskiej Ligi Action Air. Zawody w ramach tej ligi odbędą się również na wareckiej strzelnicy.