Tomasz Górecki z SWKS wicemistrzem Polski w Strzelectwie Terenowym

Tomasz Górecki z SWKS wicemistrzem Polski w Strzelectwie Terenowym.
W dniach 13 – 15.09.2013 w m. Kalety Zielonej odbyły się Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Terenowym. W zawodach wzięło udział 170 zawodników i w tym reprezentacje Szkocji, Czech i Litwy. Strzelectwo terenowe to symulacja polowań na drobną zwierzynę, jednak nie strzela się do zwierząt tylko do małych blaszanych figurek.

Figurki mają zakreśloną strefę centralną o roz. Od 1,5 cm do 4,5 cm . Odległość z jakiej strzela do nich zawodnik to od 7,5m do 41 m . Za trafienie w obrys figurki zawodnik otrzymuje 1 pkt, za trafienie w obrys centralny 2 pkt. Strzela się z wiatrówek z podziałem na sprężynowe i bezodrzutowe. Sprzęt jaki używany jest do tych strzelań jest bardzo zróżnicowany. Są zawodnicy którzy strzelają z pneumatyków za 12 tys zł i do tego mają złożone lunety za 10 tys .zł a są i tacy co wymiatają ze sprzętu za kilkaset złotych. Kto jest najlepszy – to już nie do końca z czego strzela ale jak potrafi wykorzystać to co ma. Zawodnik przed rozpoczęciem konkurencji poddaje swoją broń do kontroli gdzie sędziowie dokonają zapisu ustawień jego lunety. Po tym już w trakcie trwania konkurencji zawodnikowi nie wolno nic regulować. Bez żadnych przyrządów sam musi precyzyjnie ocenić odległość na jakiej znajduje się cel, dobrać wysokość strzału i wziąć ewentualną poprawkę na wiatr. Strzela się z różnych postaw , w tym wymaganych, wymuszonych i dowolnych . Cele ustawiane są w sposób dowolny przez organizatora wykorzystując również przeszkody terenowe
Reprezentant Stowarzyszenia Wareckiego Klubu Strzeleckiego – Tomasz Górecki strzela z broni HW97K. W latach szkolnych trenował w sekcji strzeleckiej Cesir Warka. Od momentu zawiązania się SWKS godnie reprezentuje klub zajmując czołowe lokaty . 14 i 15 września w Kaletach Zielonej strzelał cały czas jak to określił – na średnim poziomie. Jak się okazało, średni poziom był bardzo równy i wszedł do pierwszej trójki gdzie musiał zmierzyć się w dogrywce z innym zawodnikiem o 2 lokatę. Emocje i nerwy dały się we znaki jednemu i drugiemu. Mała figurka ustawiona bardzo daleko, wiatr, publika – po pierwszych strzałach żaden nie mógł trafić jednak przy kolejnym podejściu Tomasz Górecki ustrzelił cel.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków pochodzących z dotacji pozyskanej z Gminy Warka.