Wielobój Harpagan Warka 2011

7 sierpnia kilkudziesięciu śmiałków podjęło wyzwanie i stanęło na starcie dość nietypowych zmagań. Wielobój Harpagan Warka 2011 to zorganizowane już po raz drugi zawody sportowe sprawdzające umiejętność pływania, biegania oraz celnego strzelania. Zawodnicy mieli możliwość, w zależności od posiadanych umiejętności, wystartowania w jednej z dwóch kategorii: Harpagan i Mini Harpagan. W skład konkurencji Harpagan wchodziło pływanie na dystansie 120m, po którym należało przebiec – 6380m, po czym oddać 20 strzałów z karabinu sportowego z pozycji leżącej. Konkurencja mini Harpagan była nieco łagodniejsza: pływanie na dystansie 60m, bieg – 750m oraz strzelanie – 10 strzałów leżąc.

Na końcowy wynik składał się łączny czas pokonania wszystkich trzech konkurencji, od którego odejmowano wynik ze strzelania przeliczając uzyskane punkty na sekundy. Wynik jednak nie był najważniejszy, lecz sam udział, a zawodnicy musieli zmagać się nie tylko ze swoim zmęczeniem, ale także z trudnymi warunkami do pływania oraz chmarą komarów, które mobilizowały do jeszcze szybszego biegu. Na zwycięzców czekały nagrody a dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale.

Wyniki:

Mini Harpagan
1. Daniel Witan
2. Wiktor Werbanowski
3. Michał Przybylski
4. Kasprzak Marcin
5. Kamil Nowociel
6. Patryk Puzianowski
7. Dominik Dąbrowski
8. Marek Cyngot
9. Dominik Wojciechowski
10. Aleksander Stefaniak
11. Joanna Więckowska
12. Seweryn Dąbrowski
13. Wiktoria Grzegorek
14. Adrian Kiełbiński

HARPAGAN

1. Grzegorz Witan
2. Arkadiusz Rudnicki
3. Artur Wojciechowski
4. Wiesław Królik
5. Dariusz Bobrowski
6. Marcin Banach
7. Dariusz Kasprzak
8. Norbert Ścisłowski
9. Tomasz Grzegorek
10. Artur Grzelewski
11. Łukasz Piekarniak
12. Piotr Gawroński

Wszystkim zawodnikom za udział dziękują organizatorzy: Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki, KS Start Pułaski Warka oraz Starosta Powiatu Grójeckiego Marian Górski, który objął zawody swoim patronatem. Już dziś zachęcamy do treningów i zapraszamy na kolejną edycję Wieloboju Harpagan, która odbędzie się w przyszłym roku.

Sędzia główny – Hubert Szot, sędzia punktowy – Joanna Włodarczyk, sędzia startowy- Jarosław Strzelczyk, sędzia kontrolny – Tomasz Górecki, Ratownik – Damian Gawroński, obsługa foto: Paweł Rzeźnik i Justyna Wojciechowska,

Sponsorzy : Starosta Powiatu Grójeckiego Marian Górski, UM Warka, Daniel Majewski, Jarosław Strzelczyk, Grzegorz Więckowski, Dariusz Bobrowski, Wiesław Królik, Tomasz Grzegorek
Projekty medali – Piotr Gawroński, oprawa medali – Artur Wojciechowski

Zdjęcia z zawodów:
Album 1

Album 2